Kafalarına Göre İnceleme

Kafalarına Göre İnceleme

Yazar: Emre İnceleme Sinema

Türkiye’nin en büyük YouTube kanallarından biri olan Kafalar youtube kanalının BluTV ile ortak bir şekilde çıkarttıkları belgesel tadındaki içeriklerin incelemesini bu yazımızda sizlerle paylaşıcam. Her yeni bölüm geldiğinde yazıyı güncelleyeceğiz ve bölümler hakkında incelemeler yazacağız.

Kafalarına Göre Konusu

Kafalarına Göre” ekibin 21 günlük Latin Amerika gezisinde yaşadıkları maceraları konu alıyor. 5 bölümden oluşan seri Brezilya, Peru, Kolombiya ve Arjantin’de geçiyor.

Kafalarına Göre 1. Bölüm – Zarftan Çıkan Para


Kafalarına Göre’nin ilk 2 bölümünü izledim ve ben açıkçası daha büyük bir proje bekledim yani başka bir platforma içerikler çekip yayınlıyorsunuz fakat YouTube videosundan fazla bir farkı yok sadece onu izlemek için ücret ödüyoruz. İlk bölümü olan “Zarftan Çıkan Para” YouTube videosundan farksız herkese zarflar veriliyor ve zarflarda 50-500-5000 Real para var ve bir gün geçirmeye çalışıyorlar. Tabii YouTube platformundan biraz farklı olmuş, farkı da daha profesyonel bir çekim ve montajlama olarak karşımıza çıkıyor. İzlerken bir de şu gözüme çarptı, birkaç kurgu şeyler varmış gibi gözüküyor mesela Fatih’in bardaki kızla tanışması. Zaten kimse kurgu yok falan demiyor ve böyle içeriklerde daha eğlenceli olması için kurgu olabilir ama ben YouTube videosu kafasında baktığım için kurgu olması ilk başta hoşuma gitmedi. Genel olarak ilk bölüm hoşuma gitti, yaptıkları içerikleri de beğendiğim için ilk bölümü de beğendim. Kötü olan şeyleri ilk başta zaten söyledim ben böyle bir içerik beklemiyordum daha yüksekti düşüncem ama izledikten sonra içeriği yine de beğendim.

Kafalarına Göre 2. Bölüm – Favela

Kafalar, bu bölümde Brezilya’nın en tehlikeli bölgesi olan Favela‘da bir gün geçiriyorlar fakat akşama doğru Atakan bir motorun arkasına atlayıp gidiyor sonradan da telaşlı ve korkulu bir şekil Atakan’ı arıyorlar. Artık çıkacak olan bölümleri YouTube videosu kafasında izlediğim için içerikler oldukça normal geliyor, bu bölümde de sokaklarda eğlenceli vakitler geçiriyorlar ve insanların ne kadar sıcakkanlı olduklarını gösteriyorlar ama akşamları bu işler değişiyor. 1. Bölümü 2. bölüme göre daha iyi bulmuştum bu sefer hem kısa olmuş hemde fazla iyi bir şey göremedim sadece sokaklarda vakit geçirdiler o kadar. Bakalım diğer gelecek olan 3 bölümde nasıl şeyler ortaya çıkacak, bekliyoruz

Bunada Göz At  Space Force Fragmanı Netflix'te Yayınlandı

Kafalarına Göre 3. Bölüm

Kafalar, bu bölümde Brezilya’da Cadı diye bilinen Sol isimli kişinin yanına gidiyorlar. Evlerine girip onunla konuşmak istiyorlar fakat Sol öyle insanları seven biri gibi gözükmüyor. kafaların eskiden paylaştıkları terk edilmiş köy, ev videoları gibi bir bölüm olmuş bu sefer ve bu olayı Brezilya’da yaşamışlar.

Kafalarına Göre 4. Bölüm

Kafalarına Göre 5. Bölüm


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL