Kubilay Karça Kimdir?

Kubilay Karça Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Hip Hop – Rap müzik camiasının içinde bulanan Kubilay Karça kimdir, kaç yaşında, nereli bu yazımızda ondan bahsedeceğiz.

Kubilay Karça, 1996 Eskişehir doğumludur. 2018 yılında çıkardığı “Kumpas” şarkısı ile müzik camiasında adını duyurmuştur, 2019 yılında ise Şehinşah ile birlikte yaptığı parça “Kıskanç” ise Kubilay’ın yükselişe geçmesini sağlamıştır. Kubilay, lise de ve üniversite de Turizm okumuş, Anadolu Üniversitesinden mezun olmuştur.

Kubilay, Şehinşah ile çıkarttığı parça ile popülerliğini büyütmüştür ve çıkarttığı şarkı ilk gün içinde 1 milyon izlenmeyi geçmiştir. Kubilay şarkı söylemeye küçüklükten başlamıştır hatta ilk kaydını 14-15 yaşlarında almıştır. Kubilay, Şehinşah dışında bir de hem ses sanatçısı hem de YouTuber olan Berk Çoşkun‘la “Daha Yeni Başladı” isimli şarkı çıkartmıştır. Kubilay’ın şuanda 3 tane albümü mevcut:

  • Organize İşler
  • Cehennem Ateşi
  • Mücevher

 Instagram

YouTube

Hip Hop Nedir?

Hip hop music (bazen hip-hoprap müzikhip-hop müzik şekillerinde de anılır), rap eşliğinde ritmik bir müzik ve kafiyeli ifadelerle oluşturulan bir müzik tarzı. Hip hop kültürünün bir parçasıdır.

Rap Nedir?

Rap, Hip hop kültürünün müziğidir. Rap’in yanı sıra, rap müziğin altyapılarını oluşturan DJ’lik, bu kültürün dansı breakdance ve duvarlara şekiller ile yazı ve görsel çizilerek oluşturulan graffiti gibi Hip hop’un dört ana sanat faaliyeti vardır. Rap’in “Rhytm And Poem” (Ritim ve Şiir ya da Ritmik Şiir) veya “Rhytmic African Poetry” (Ritmik Afrika Şiiri) sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak “ağır eleştiri” anlamına gelmektedir.

Rap, sözlerin müziğin tempo ve ritmine uyarlanarak söylendiği bir yapıdadır. Rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir ve rap içinde çeşitli alt türler oluşmuştur. Bunlara örnek olarak Gangsta, G-funk, Hardcore, Party ve Pesimist rap gibi örnekler gösterilebilir.

Bunada Göz At  Beste Esenkul (iambebex) Kimdir?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL