Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft Kitap Yapımı

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft, bilindiği üzere birçok aleti yapabileceğiniz bir oyundur. Minecraft kitap yapımı, oldukça kolay olmasının yanı sıra bir miktar dikkat isteyen bir iştir. Her geçen gün içeriğini yenileyen ve oyun içerisinde yeni nesneler ekleyen Minecraft, popülaritesini git gide arttırmaktadır. Bu popülaritede, oldukça köklü bir oyun olmasının da payı bulunmaktadır. Peki Minecraft kitap yapımı için ne gereklidir.

Minecraft oyununda birçok öğe bulunmaktadır. Bu öğelerden biri ve en önemlileri arasında yer alan ise kitaptır. Kitap öğesine özellikle büyü işleri için ihtiyacınız olacaktır. Minecraft kitap yapımı için oyun mantığına göre birtakım nesnelere ihtiyacınız vardır. Gerekli malzemeleri topladıktan sonra her malzeme yapımı için çalışma masası gerekmektedir. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey doğru malzemeleri, doğru oranda, çalışma masasında birleştirmektir. Bu işlemlerden sonra kitap hazırlanmış olacaktır.

Minecraft Kitap Yapmak İçin Lazım Olan Malzemeler

Minecraft oyununda kitap yapmak için Minecraft kitap yapmak için lazım olan malzemeler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Yukarıda da bahsedildiği üzere, Minecraft kitap yapımı oldukça basit bir iştir. Kitap elde etmek için yalnızca 2 adet malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. İlk malzeme olan kağıt, ne yazık ki doğada bulunacak bir şey değildir. Bu nedenle genellikle dere kenarlarında bulunan şeker kamışı gerekmektedir.

Öncelikle 3 adet şeker kamışı ile birlikte çalışma masasına gidilir. Bu aşamadan sonra 3 adet şeker kamışı, çalışma masasının en alt yatay bölümlerine dizilmesi gerekmektedir. Böylece kağıt elde edilir. 3 adet şeker kamışı ile 3 adet kağıt elde edilir. Kitap elde etmek için ihtiyacınız olan bir diğer malzeme ise deridir. Deri, Minecraft oyununda en kolay sahip olabileceğiniz malzemelerden biridir. Doğada bulunan ya da kendi yetiştirdiğiniz inekleri öldürerek deri sahibi olabilirsiniz.

Bunada Göz At  Minecraft Saksı Yapımı

Kitap Nasıl Yapılır?

Gerekli malzemeleri (1 adet deri, 3 adet kağıt) elde ettikten sonra çalışma masasına gitmeniz gerekmektedir. Kitap yapımında hayati olan bir nokta, malzemeleri çalışma masasına nasıl dizdiğinizdir. Yanlış dizdiğiniz taktirde ne yazık ki kitap elde etmeyebilirsiniz. Öncelikle 3×3 şeklinde olan çalışma masasında 1 adet deri, en alt sol köşeye konulmalıdır. Geri kalan 3 adet kağıt ise derinin etrafını saracak şekilde boşta kalan tarafına yerleştirilmelidir. Bu aşamadan sonra kitap hazır olacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL