PS5 Devil May Cry ve Godfall Oynanış Videoları Geldi!

PS5 Devil May Cry ve Godfall Oynanış Videoları Geldi!

Yazar: Emre Konsol

PlayStation 5, 12 Haziran 2020’de tanıtıldı ve o günden beri sadece konsolda oynanacak oyunları tanıttılar. Henüz satışta olmadığı için kimse alıp da konsolu deneyemiyor fakat Japon YouTuberlar Pocky Sweets ve SANNINSHOW, PS5’i deneyimleyenlerden biri oldu. YouTuberlar, YouTube Gaming ve PS5 iş birliğiyle yapılan ofiste yeni çıkacak olan konsolu deneyimleyebiliyorlar. YouTuberların deneyimlediği oyunlarda Devil May Cry ve Godfall gibi büyük oyunlarda var.

Pocky Sweets’in videosunun başında konsolu yakın bir şekilde görüyoruz lansmanda gördüğümüzde konsolu biraz daha küçük bekledik fakat biraz büyük gözüküyor. Hem uzun hem de yanlardan biraz geniş olan konsol yatay değil de dikey olduğu için televizyon ünitelerinde yeri biraz sıkıntılı olabilecek gözüküyor. Xbox Series ile karşılaştırdığımızda Xbox daha küçük duruyor.

Her iki YouTuber da konsolda ilk önce halihazırda yüklü gelen Astro’s Playroom ile başlıyor. Konsolun 3D özelliklerini görmek için özel olarak tasarlanmış oyunu oynayabiliyorsunuz. Pocky Sweets, bir süre Astro’s Playroom oynadıktan sonra PS5 için duyurulan lansman oyunu Godfall’ı deneyimliyor. Baktığımız zaman Godfall’ın efektlerinin ve grafiklerinin oldukça kaliteli olduğu gözüküyor. Büyük Dualshock üzerinden de vuruş ve yediğimiz darbe gibi hissiyatları hissedebileceğiz.

SANNISHOW’da aynı şekilde ilk başta Astro’s Playroom oynayarak başlıyor devamında o da  Godfall’ı deneyimliyor ve en sonunda PS4 için çıkış yapan Devil May Cry 5’in PS5 için Special Edition sürümünü oynuyor. Devil May Cry 5 Special Edition’da oldukça kaliteli gözüküyor; vurduğunuzda çıkan efektler, yerde ki su birikintisinden yansayan ışıklar, karakterin saçının rüzgardan savrulması gibi detaylar oyunun kaliteli grafiklerle geleceğini gösteriyor. Oyunda Nero, Red Queen kılıcını hızlandırırken Dualshock üzerinden bunu hissedebileceksiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL