PUBG msvcp140.dll Hatası Çözümü

PUBG msvcp140.dll Hatası Çözümü

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bilgisayardan PUBG oynamak istediğiniz zaman oyunu açtığınızda msvcp140.dll hatası ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu hata ile karşılaştığınızda aslında çözümü çok kolaydır. Hata size o dosyanın bilgisayarınızda eksik olduğunu söyler ve sizin indirip dosyayı bilgisayarınıza yüklemeniz lazım. Bu yazımızda sizlere PUBG msvcp140.dll hatası çözümü nedir, nasıl yapılır onu göstereceğiz.

PUBG msvcp140.dll Hatası Çözümü

Bu hatayı çözmek için ilk önce msvcp140.dll dosyasını bilgisayara indirmeniz lazım ardından da Windows klasörünün içine atacaksınız. Bu hatayı nasıl çözeceğinizi aşağıda adım adım anlattık hadi gelin bakalım nasıl çözebilirsiniz.

  • Buraya tıklayarak msvcp140.dll indirme sayfasına gidin ve sisteminize uygun olan dosyayı indirin.
  • Dosyayı indirdikten sonra Windows klasörüne atacağız.
  • Bilgisayarınız 32 Bit ise Yerel Disk C> Windows> System32 klasörünün içine indirdiğimiz DLL dosyasını atıyoruz.
  • Bilgisayarınız 64 Bit ise Yerel Disk C> Windows> System32 klasörünün içine ve tekrardan Windows> SysWOW64 klasörünün içine indirdiğimiz DLL dosyasını atıyoruz yani iki klasöre de atılacak.
  • Bunları yaparak hatanın çözümüne ulaşabilirsiniz fakat 32 Bit ve 64 Bit uyumuna dikkat etmeniz lazım.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  PUBG 12 Eylül Güncelleme Notları

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL