Smurf Ne Demek (LOL ve CS GO)

Smurf Ne Demek (LOL ve CS GO)

Yazar: Emre CSGO League Of Legends

Sıradan sürekli oynanmakta olan bir oyun içerisinde üst seviyelerde olunmasına rağmen farklı ve yeni bir karakter açılarak kendi seviyesinden daha iyi fakat oynamayı bilmeyen kişilere karşı oynayan kişilere Smurf denmektedir. Bu açıklama sonrasında Smurf Ne Demek (LOL ve CS GO) oyunları içerisinde ne anlama geldiğini anlamış olmanız gerek. Bu isim sadece İngilizce anlamı olan şirinler anlamını taşımaz. Bu kelimenin anlam kazandığı oyun olan Warcraft oyunudur. Fakat oyun değil de oyuncuları tarafından çıkarılmıştır.

Smurf Ne Demek (LOL ve CS GO) oyunlarında çokça kullanılan bu terim oyunu bilen kişilerin oyunda yeniden başlamaları için ya da arkadaş ortamıyla devam etmek için, bazı oyuncular ise sadece rakip oyuncuları bezdiren bir oyun oynamak için bu terimi uygularlar. Çoğunlukla League of Legends, Mobil Legends, CS GO gibi oyunlarda sıkça rastlanmakta olan durumlardır.

LOL Oyununda Smurf Ne Demek?

League of Legends günümüzün en tercih edilir online olarak çevrimiçi oynanan oyundur. 5 kişiden oluşan takımlar ile savaşılır. Oyun içerisi asıl amaç rakip takımın kulelerini yerle bir etmek hedeflenmektedir. İşte tam burada LOL oyununda Smurf ne demek? Sorusuna cevap almaktayız. LOL efsanesinde de Smurf oyuncular bulunmaktadır. Bu tarz oyuncuların asıl amaçları ise oyun içerisinde yüksek bir sıralama içinde olmak istemeleridir. Bu sayede geçimini sağlayan ve hayatına devam etmekte olan çok sayıda Smurf oyuncu bulunmaktadır.

Bu nereden bakarsanız bakın yeni oyunculara haksızlıktır. Bir çeşit hile bile denebilir. Ancak oyun bu durumu hile olarak algılamadığından Smurf oyuncular dikkat çekmedikleri sürece ban yemeden oynamayı sürdürürler. Ülkemiz genelinde içerisinde en çok Smurf hesap barındıran oyun LOL oyunudur. Her kullanıcı Smurf olamayacağı için çoğu zaman Smurf hesapları satın alarak Smurf olurlar.

Bunada Göz At  LOL 10.21 Yama Notları

CS GO Smurf Ne Demek?

İsminin tam olarak açılımı Counter Strike Global Offensive olarak bilinen Cs Go kısaltılmış ismi ile çevrimiçi oynanmakta olan bir savaş oyunu olarak bilinmektedir. Ülkemiz genelinde çok fazla oyuncu bu oyunu severek oynamakta. Bu oyun içerisinde ne kadar çok oyun oynanır ne kadar çok maç yapılırsa oyuncular o kadar gelişme şansını yakalarlar ve büyürler. Oyun içerisinde gelişen oyuncular bir süre deneyim kazandıktan sonra oyunu yeniden ve daha deneyimli olarak oynamak adına yeni hesap açmak isterler. Açmak istedikleri hatta ve hatta açtıkları hesap Smurf olarak adlandırdığımız hesaplar kategorisine girerler. Rakiplerine karşı deneyimli ve daha iyi oyun oynadıkları için bu hesaplara Smurf adı verilir. Bu tabir ise CS GO Smurf ne demek? Sorusunun cevabı olarak her yerde karşılaşacağımız bir cevaptır.

Her deneyimli oyuncu tarafından açılabilir hesaplar olduğundan aslında haksızlık hatta hile denebilecek durumda olan bu hesaplar açılması doğru olmayan hesaplardır. Bu nedenle bu hesaplar oyun içerisinde Smurf olduklarını aşırı derecede belli etmek istemezler. Oyun açısından bakıldığında belli etmemelidirler de zaten. Aksi durumda hesaplar kapatılmaya kadar gidebilir. Yani oyun tarafından banlanabilirler. Adaletsiz bir oyun yapısını içerisine aldığı için deneyimsiz oyuncuları oyundan soğutmaya kadar giden bir hareket sergilerler. Bu durum etik olmadığı gibi oyun yöneticileri tarafından hoş karşılanmaz. Deneyim ve tecrübe sahibi bir rakiple karşı karşıya kalmak hiçbir yeni oyuncunun hoşuna gitmeyecektir. Sürekli kaybettiğiniz bir oyunu oynamak tabi ki de istemeyeceksiniz. Bu durumda yapılabilecek olan bazı durumlardan bir tanesi karşınızda Smurf olduğundan şüphelendiğiniz rakibi yöneticilerin incelemesine sunmaktır. Bildir seçeneği ile yöneticilerin hesabı incelemeye almalarını sağlayabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL