TFT Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

TFT Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Yazar: Emre Rehber

Riot Games‘in popüler oyunu olan League of Legends‘ın alt oyunu TFT Mobile gün geçtikçe yeni kitleler kazanmaya devam ediyor ve oldukça popüler olmuş durumda. Oyunu bazıları wifi üzerinden oynamıyor ve kendi internetlerini kullanıyorlar. Bundan dolayı çoğu kişi oyunun ne kadar internet harcadığını merak ediyor. Oyunu oynamak fazla internet götürmüyor fakat eğer oyun içinde yükleme yaparsanız o zaman internetiniz oldukça fazla gider. Bu yazımızda sizlere TFT Mobile ne kadar internet yer ondan bahsedeceğiz.

TFT Mobile Ne Kadar İnternet Yer?

Oyunu mobil veri üzerinden  oynayan çoğu kişi bu soruyu soruyor. Oyunun kesin olarak ne kadar internet harcadığını bilemeyiz bu yüzden de tam bir sayı söyleyemeyiz fakat çoğu kişi ortalama 20 dakikalık bir maçta 15-50 MB arasında kullandığını söylüyor. Tabii bu sizin kullanımınıza bağlı olarak değişecektir, internetinizin hızı, oyunda sesli sohbeti kullanıp kullanmamanız sizin ortalama belirttiğimiz gibi internet harcamanızı sağlar.

Kesin olarak bir şey söyleyemiyoruz fakat siz kendiniz her maç sonunda ne kadar internet harcadığınıza şebeke ayarlarından bakabilirsiniz. Telefonunuzun şebeke ayarlarına girip Hücresel Veri kullanımında TFT Mobile‘ın ne kadar internet harcadığına bakabilirsiniz buna göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.

Teamfight Tactics (TFT) Nedir?

Riot Games tarafından geliştirilen Teamfight Tactics bir diğer adıyla Taktik Savaşları auto battler tarzı bir oyundur. İlk olarak 2019 yılının Haziran ayında, Microsoft Windows ve macOS platformları için bir League of Legends oyun modu olarak geliştirilmiştir. Mart 2020’de Android ve iOS için piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Dota 2 için bir mod olan Dota Auto Chess’e dayanan oyun, ayakta kalan son oyuncu olmak için takımlar oluşturup birbiriyle savaşan sekiz oyuncu temelinde oynanmaktadır. Savaş alanı, oyuncuların turlar arasında oyun tahtasındaki altıgen bölgelere stratejik olarak şampiyonlar yerleştirecekleri bir alandan oluşur. Her tur, kısa bir savaş otomatik olarak başlar, iki oyuncu o tur için rastgele eşleşir. Nadiren bilgisayar kontrollü düşmanlarla eşleşme söz konusu olur. Kazananın savaş oyun tahtasında kalan şampiyon sayısı, kaybeden tarafın sağlığından ne can düşeceğini belirler.

Bunada Göz At  CSGO FPS Arttırma

“Paylaşımlı tur” adı verilen bir özellik sayesinde, oyuncular, her birkaç turda bir çeşitli şampiyonlardan ve onların üzerinde yer alan eşyalar arasından seçim yaparlar. İlk seçim yapma hakkı canı en az olan oyuncuya aittir. Son seçim hakkı ise canı en fazla olan oyuncunun olur. Böylece halihazırda kaybeden oyuncuya bir oyuna tutunma şansı sunulur.

Oyuncular tur sırasında altın biriktirir ve faiz oluşturmak için onu biriktirebilir, bu da tur başına gelirlerini daha da artırır. Bu altınla, dükkanlarında kendilerine sunulan şampiyonlardan satın alabilirler veya seviyelerini artırmak için tecrübe puanları alabilirler. Bir oyuncunun seviyesi ne kadar yüksek olursa, tahtaya daha fazla şampiyon koyma şansı çok daha yüksek olur. Bu da dükkandaki şampiyonların ortalama nadirlik durumunu yükseltir. Şampiyonların çeşitli kökenleri ve sınıfları vardır. Maç kazanabilmek için bu kökenlerden ve sınıflardan istifa edilmesi gerekir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL