Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Çözümü

Yazar: Emre Valorant

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyun yeni yeni çıktığı için beraberinde hataları da getirebiliyor, bu yazımızda sizlere Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası çözümünü sizlerle paylaşacağız.

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası

Bu hata çıktıktan sonra sil – yükle yapsanız bile bazı kişilerde sorun hala devam ediyor ve oyunu güncelleyemiyorsunuz bu yüzden de girilmiyor. Yapmanız gerekenleri aşağıda size anlattık bunları yaptıktan sonra çok yüksek ihtimalle hatayı çözmüş olacaksınız. Hadi gelin bakalım nasıl çözülecek.

  • Valorant’a sağ tıklayıp Özellikler diyoruz.
  • Özellikler penceresinden Uyumluluk kısmına geliyoruz.
  • Uyumluluk kısmında aşağıda gözüken Uyumluluk Modu pencerisini aktifleştiriyoruz.
  • Ekranda büyük ihtimal sizde Windows XP seçilmiş olacak sizde onu Windows 7 veya Windows 8 olarak seçin ve kaydedin.
  • Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Hata hakkında henüz resmi bir açıklama olmadığı için çözüm yollarından biri budur, eğer sorununuz hala devam ediyorsa Riot Games’e destek talebi açabilirsiniz bu sayede onlarda hatanın farkına varıp çözmeye çalışırlar. Hata hakkında yeni çözümler ve yeni duyumlar aldıkça yazıyı güncelleyeceğiz, hatanız çözüldüyse iyi oyunlar dileriz.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bunada Göz At  Valorant Nişangah Değiştirme | wtcN, cNed, Rip, Mithrain

Yorumlar

  • HAMZa

    çözüm oluyor ama tekrar geliyor!

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL