Zula’da FPS Gösterme

Zula’da FPS Gösterme

Yazar: Emre Oyun Haberleri ZULA

Online olunların tümünde olduğu gibi Zula oyunu oynarken de yaşanabilecek sorunlardan bir tanesi olan FPS düşmesi sorunudur. Bu sorunun önüne geçebilmek adına Zula’da FPS gösterme konusunu detaylıca inceleyeceğiz. FPS gösterme açıldığında adım adım izleyebileceğiniz bir gösterge ile FPS’niz size yansıtılacaktır. Bu sayede kasma sorunu olarak bilinen bu probleminde önceden tahminde bulunarak alınacak tedbirlerle önüne geçilmesi mümkündür. Aynı zamanda takip esnasında düşüşe neden olan kaynağı da tespit edebilir ve bu konuda önlemler alabilirsiniz.

Bir oyun içerisindeyken düşmeye başlayan FPS rakibinizin işine yarayacak tam sizde kaynaklanan donma sırasında sizi katledebilecektir. Oysa ki Zula’da FPS gösterme ile önceden tahmin edip farklı bir strateji uygulayarak bu durumdan rahatça sıyrılabilirsiniz. Tam düşme esnasında bu durumu fark edip saklanabilir geçtiğinde maça devam edebilirsiniz. Zula oyununda sizin için bir artı olacaktır. Rakipleriniz tarafından zor bir oyuncu olabilirsiniz. Yazımız içerisinde FPS düşmesi ile ilgili detayları adım adım anlatacağız.

Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

İlk zamanlarında Zula oyununda bu donmalara sebebiyet veren FPS gösterme olmadığından zor zamanlar yaşandı ancak oyun yöneticileri tarafından fark edilerek eklenen bu özellik sayesinde artık oyuncular zorlanmadan oyunlarını oynayabiliyorlar. Oyunun en işe yarayan özelliklerinden biri FPS göstermedir. Bu özellik sayesinde önceden tahminler ile birçok kullanıcı rakibi tarafından katledilmekten kurtulur.

Bu kadar büyük bir öneme sahip olan bu özelliğin nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız yazımız içerisinde mevcut kolayca öğrenebilirsiniz. Gelin Zula FPS gösterme nasıl yapılır birlikte bir göz atalım. Aşağıda ki adımları takip ederek uygulayabilirsiniz;

  • İlk olarak Zula oyununu açmalı ve giriş yapmalısınız.
  • Hemen sonrasında belirlediğiniz bir maça giriş yaparak maçı başlatmalısınız.
  • Başlatmış olduğunuz maç içerisinde bir kenarda saklanarak F11 tuşuna basmalısınız.
Bunada Göz At  54 Adet Square Enix Oyunu, Yüzde 95 İndirimle 76 TL’ye Düştü!

Bu adımları uygulayarak hareket ettiğiniz de FPS bilgisi sol üst köşede gösteriliyor olacaktır. Maça devam ederken bir yandan da göz ucu ile FPS’nizi kontrol edebilir. Artışı ve düşüşü ile orantılı maçlar oynayabilirsiniz. Bu sayede donmayan ve gafil avlanmadığınız bir maç atabilirsiniz.

Zula FPS Arttırmak İçin Yöntemler Nelerdir?

Zula oyunu içerisinde FPS görüntülemek son derece önemli bir etkendir. Fakat FPS görüntülemek düşmesine engel olacağınız bir durum yaratmamaktadır. Bu konu içerisinde FPS değerini nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın içeriği ile birlikte edineceğiniz bilgiler sayesinde FPS’nizi yükseltebilecek ve daha kontrollü maçlar oynayabileceksiniz. Peki Zula FPS arttırmak için yöntemler nelerdir gelin birlikte sıralayalım;

  • Öncelikle Zula oyun ayarları menüsünde bulunan grafik ayarlarında FPS değerini 200 olarak ayarlayarak bir çözüm üretebilir artışını sağlayabilirsiniz.
  • Farklı bir yöntem ise oyunun kurulu olduğu alana giderek ya da masaüstünde Zula oyununa sağ tıklayarak dosya konumuna geçiş sağlayabilirsiniz. Ardından yapılacak işlem ise screenshots dosyası içerisinde bulunan ekran görüntülerinin tümünü silmektir.

Yapılacak olan bu iki işlem ile oyunda ki FPS limitinizde artışa sebep olacaktır. Bu sayede daha rahat ve donmayan bir oyun oynayacaksınız. Çok basit iki adım ile kontrol edebilir hatta sorun olan FPS limiti sıkıntısına çözüm bulabilirsiniz. Uyguladığınız bu iki adım sayesinde keyifli oyunlar da güzel maçlar çıkarabilirsiniz. Kesinlikle denenmesi gereken adımları sizlerle paylaştık. Sonrası tamamen oyunculuğunuz ile ilgili kısım tabi ki bu işlemleri uyguladığınız için FPS görüntülemeyi sonlandırmamalısınız netice olarak FPS değerini görerek oynamanız sizin için oyunda her zaman bir artı olacaktır. Bilerek ve görerek oynadığınız oyunda başarılı olmanız kaçınılmazdır. Donmayan bir Zula oyununun keyfini çıkartabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL