CSGO Geçersiz Uygulama Yapılandırması Hatası Çözümü

CSGO Geçersiz Uygulama Yapılandırması Hatası Çözümü

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyunda son zamanlarda çıkan bir hata çoğu oyuncunun sinirini bozuyor. Çıkan bu hata genelde Steam üzerinden kaynaklanıyor ve çözümü de Steam üzerinden yapılıyor. Oyuna gelen güncelleme ile bu sorunu alan çoğu oyuncu oyunu oynayamıyor, genelde bu hatayı alan oyuncular direk oyunu sil-yükle yapmaya çalışıyor fakat onunla uğraşmaya gerek yok biz bu yazımızda sizlere CSGO geçersiz uygulama yapılandırması hatası çözümü göstereceğiz.

CSGO Geçersiz Uygulama Yapılandırması Hatası Çözümü

Bu hatayı alan oyuncular sorunun çözümünü bulamayınca direk oyunu sil-yükle yapıyorlar ve boşuna zaman kaybediyorlar. Hiç sil-yükle yapmadan sorunu nasıl çözebileceğinizi aşağıda adım adım anlattık sizde adımları uygulayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  • Steam‘e girin
  • Sol üstten Steam‘a tıklayın
  • Açılan pencerede Ayarlar sekmesine girin
  • Hesap bölümünde Değiştir seçeneğinden Steam Beta Update olarak işaretleyin
  • Oyuna tekrar giriş yapın

Yukarıda verdiğimiz çözüm işe yaramadıysa Dosya Bütünlüğünü Doğrula diyerek onarım yapabilirsiniz. Oyunu sil-yükle yapmak en son yapacağınız iş olsun.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Ayarları Kaydetme

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL