CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü

CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Son zamanlarda oyunda çıkan bu sinir bozucu hata yüzünden oyuncular rahat bir şekilde oyun oynayamıyorum. Hatanın neyden kaynaklandığı kesin olarak bilinmiyor fakat yüksek ihtimalle oyuncunun bilgisayarı veya interneti yüzünden böyle sorun çıkıyor. Bu yazımızda sizlere son zamanlarda ortaya çıkan CSGO Loss sorunu hatası çözümü göstereceğiz.

CS GO Loss Sorunu Çözümü

Oyuncuların karşısına çıkan bu sinir bozucu hatanın sebebi genellikle internetten kaynaklanıyor ve pinginizi oldukça yükseltiyor bu sebeple de oyunu oynayamıyorsunuz. Pinginizden dolayı kaynaklandığını için sizlere aşağıda CSGO ping düşürme nasıl olur onları anlattık, aşağıda belirttiğimiz şeyleri yaparsanız büyük ihtimal sorun ortadan kalkacaktır fakat halen devam ediyorsa büyük ihtimal sunucularda olan bir hatadır.

Arkaplanda İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Öncelikle arka plandaki internet tüketecek uygulamaları kapatınız özellikle internet tarayıcısı açıksa kapattığınız zaman ping değerinizin ne kadar değiştiğini göreceksiniz.

VPN Uygulamasını Kapatın

Herhangi bir VPN uygulaması varsa kesinlikle kapatın çünkü oyunun zaten Türkiye’de sunucusu var VPN ile başka bir ülkeden bağlanmak ping değerinizi çok daha yükseltecektir.

Kabloları Kısa Tutun

Modeminizin Ethernet kablosunu oldukça kısa tutmaya çalışın ve eğer Wifi ile bağlanıyorsanız modeme en yakın şekilde durun, internet ile mesafeniz ne kadar kısalırsa pinginiz o kadar düşecektir.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  Smurf Ne Demek (LOL ve CS GO)

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL