Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi

Hakan: Muhafız 3. Sezon İncelemesi

Yazar: Emre İnceleme Sinema

Dizi ve Film sektörünün en büyük platformu olan Netflix‘de ilk yayınlanan Türk dizisi Hakan: Muhafız‘ın 3. sezonu yayınlandı. İlk 2 sezonunu geride bırakan dizi şimdi de 3. sezonunu yayınladı ve biz de bu yazımızda incelemesini yapacağız. İlk 2 sezon çok yeterli bir performans vermeyen dizi 2. sezonunda biraz kendilerini düzeltmiş gibi gözüküyor. Hadi gelin incelemeye geçelim.

Bildiğiniz gibi dizinin 2. sezonunun sonunda Levent‘in içme suyuna virüs bulaştırması sonucu 3. sezonda Istanbul büyük bir virüs ile karşı karşıya ve temiz bir içme suyuna muhtaç kalıyor. Tabii Hakan‘da koruyucusu olduğu Istanbul’u kurtarmak için virüsü yapanları bulmaya çalışıyor ve buluyor da. Virüsü yapan kişiyi bulup panzehir yapmak için harekete geçiyorlar ve tabii ki de panzehiri de yapıyorlar. Istanbul artık temiz, herkes mutlu bir şekilde yaşamaya devam ediyor fakat Hakan için öyle değil çünkü Istanbul’u hala kurtarma peşinde ve bu sefer başında daha kötü bir felaket var: Vezir. 2. sezon sonunda sadece ölümsüz olarak Faysal ve Rüya kalmıştı ama şimdi de yeni bir kişi daha eklendi hemde diğer ölümsüzlerden farklı olan biri.

Sadıklar Ekibi
hakan muhafız sadıklar

Bu sezonda neredeyse Hakan’ın tek derdi Vezir oluyor ve ona savaş açıyor hemde sadece kendisi değil bir sadık ekibi kuruyor onlarla birlikte veziri yakalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Peki bu grupta kimler var? Her sadık ailesinden tam Hakan’ın ihtiyacına yarayacak kişiler çıkıyor, bir hacker, bir avukat, bir sosyal medya fenomeni ve bir tane de aslanlar gibi bodyguard. Tuhafıma giden bir şey var oda Hakan böyle kişileri aradığını Zeynep‘e söylediğinde direk nokta atışı ile sadık ailelerinden hepsi çıkıyor. Neyse bu sadıklar ekibine bir de sadık olmayan kişiler de dahil oluyor onlarda Burak ve Nisan. Nisan, virüsü ve panzehiri yapan kişi hemde ekibin doktoru olarak sayılıyor, Burak da tesadüfen tanışılmış birisi oda hırsız sayılır.

Bunada Göz At  Bu Hafta Netflix'de Popüler Olan 5 Film/Dizi

Faysal ve Vezir
hakan muhafız vezir

Her sezonda karşımıza çıkan Faysal, bu sezonda aklımıza gelmeyecek bir şey yapıyor. Diğer 2 sezonda Rüya‘yı geri getirmek için elinden gelen her şeyi yapan Faysal bu sezonda Rüya’yı ölümlü biri yapıyor ve Vezir ile birlikte iş birliği yapıyor. Sen gel o kadar sezon sevdiğin kadını diriltmek için elinden geleni yap ve sonrada onu ölüme terket ama aslında Faysal’ın planı başkaydı, o mutlu olmak istiyordu, bu ölümsüzlük işlerini bırakıp Rüya’yla mutlu bir şekilde çoluklu çocuklu yaşamak istiyordu fakat Rüya böyle bir şey istemediği için olmadı. En sonunda ölümlülük iksirini Rüya’ya içiren Faysal onu bir ölümlü haline getiriyor sonrasında da aralarında çıkan tartışma sonucu ayrılıyorlar ve araya Hakan giriyor. Hakan yaptığı plan sayesinde Rüya’yı kendi saflarına çekmeyi başarıyorlar ama bir yere kadar. Vezir her zaman Hakan’dan bir adım önde olduğu için nerede ne yapacağını biliyordu bu yüzden yaptıkları planlar hep başarısız oldu. Vezir’in de sonradan çıkmasının tek amacı vardı oda Istanbul’u yok etmek için bir geçit açmak ve onun anahtarının peşine düşmek.

Genel Olarak İnceleme
hakan muhafız 3. sezon

Temel olarak incelemeyi yaptık ve dizide ki karakterlerden bahsettik şimdi de geldik genel bir incelemeye. Faysal ve Vezir’e karşı sadıklar ekibi elinden gelen her şeyi yapıyor fakat başarılı olamıyorlar neden? Çünkü aralarına aldıkları doktor olan Nisan aslında Vezir. Hakan’ın yine manitacılık işleri bu sezonda ortaya çıkıyor ve batırıyor her şeyi, Nisan’dan hoşlanması ve ona yakın olmasından dolayı her şeyi ona anlatıyor bu yüzden de Vezir her zaman bir adım önde oluyordu. Anahtarın üç parçasının Faysal’da olduğu biliniyordu fakat bir parçası hala kayıptı bunu bulmak için Hakan geçmişteki anılara gidip öğrenmeye başladı ve öğrendi de sonrasında tabii ki de yanından ayrılmayan Vezir son parçayı da Hakan’dan alıp anahtarı tamamladı. Yani sen gelip Vezir’i yanından ayırmazsan Vezir’de gelir senin icabına böyle bakar hem anahtarı tamamladı hemde Hakan’ın hançeri aldı, sadece elinde bir gömleği kaldı o kadar oda bir ara bozuldu falan geri geldi bir şeyler oldu. Vezir bu arada insanlara panzehir yapıyor ve Istanbul tekrar düzgüne dönüyor demiştik de o iş öyle değil Vezir tabii ki de Istanbul’u kurtarır mı, panzehirlerin içine yerleştirdiği şeyle birlikte artık kullanan bütün herkes ona itaat etmeye başlıyor. Hakan ile Vezir karşı karşıya geliyor ve bütün Istanbul’u uyandıran Vezir herkesi Hakan’ın üzerine salıyor ve Hakan başlıyor bütün Istanbul’u koşmaya en sonunda deniz sınırına gelince anahtarla birlikte atıyor kendini denize. Denizin içinde anahtarla gömleğe bir şey oluyor ve Hakan geçmişe yani 1459 yılına gidiyor ve orada kalıyor.

Bunada Göz At  Bright 2 İçin Netflix'le Görüşülüyor

Genel olarak incelemem böyle, ilk 2 sezona göre bir iki tık daha iyi olmuş diyebiliriz fakat yine hatalar vs. vardı daha fazla uzun tutmamak için konuşmadığım şeyler var. 4. sezonunun onayını zaten aldı ve izlediğimizde de sonda anlıyoruz 4. sezonun geleceğini. Bakalım 4. sezonda bizi nasıl bir sezon karşılayacak.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL