Mafia 2 Remastered Olarak Geliyor Mu?

Mafia 2 Remastered Olarak Geliyor Mu?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Neredeyse 2 yıldır hiçbir şey yayınlamayan Mafia, Twitter hesabında 10 Mayıs tarihinde “Family” kelimesiyle bir tweet paylaşıldı. Bu tweet’in oyun hakkındaki remastered söylentilerinin gelmesiyle aynı zamanlarda atılması hayranlarda bir heyecan uyandırdı.

Nisan ayının başlarında Kore Oyun Derecelendirmesi ve Yönetim Komitesi Take-Two‘nun henüz açıklamadığı Mafia 2: Definitive Edition‘u sızdırdı. Xbox 360, Playstation 3 ve PC için 2010 yılında serinin ikinci oyunu piyasaya sürülmüştü. 2020 yılında ise 10. yıl dönümü nedeniyle remastered ya da remake için uygun bir zaman olabilir.

Mafia 2 oyunu gerek hikayesi olsun gerekse açık dünya mekaniği açısından serinin üçüncü oyunundan daha yüksek puanlar almıştı. Mafia 3 zaten oyuncular tarafından pek beğenilmemişti. Gamespot iki oyuna da puanlar verdi. Mafia 2 oyununa 10 üzerinden 8.5 verirken Mafia 3’e ise 10 üzerinden 6 puan verdi.

Take-Two’nun yeni nesil Xbox Seriex X ve Playstation 5 konsollar yerine remastered çıkartıp tasarruf sağlaması bu konuda mümkün görünüyor. Mafya 2 oyununun dönemindeki konsolların gücüne bakıldığında bir remastered versiyonunun çıkması güncel grafiklerle daha çok oyun severe hitap edeceğini söyleyebiliriz. Bu konuda daha fazla bilgi için Mafya 2’nin Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Mafia 2 Nedir?

Mafya II, Mafia: The City of Lost Heaven’in devam niteliğindeki 21 Haziran 2010 tarihinde piyasaya sürülmüş bir sandbox tarzı üçüncü şahıs nişancı türünde bir video oyunudur. Önceleri Illusion Softworks olarak bilinen 2K Czech tarafından geliştirilmiştir. 2K Games tarafından da oyun piyasaya sunulmuştur.

Mafia 2 Hikayesi

Oyun 1950’li yıllarda San Francisco ve New York baz alınarak tasarlanmış Empire Bay adlı kurgusal bir şehirde geçmektedir. Vito Scalletta bizim oynadığımız hikayemizin ana karakteridir. Oyun ilk başladığında bir savaşın içerisinde başlıyorsunuz. Daha sonra askerden terhis olup evinize geliyorsunuz. İşte asıl hikayemiz burada başlıyor. Hikaye sizi yavaşça mafya organizasyonlarının karanlık dünyasının içerisine sokuyor. Bir çok kirli işi yapıp para ve ün kazanmaya çalışıyorsunuz. Bu sıralarda yanınızda da Vito’nun en iyi arkadaşı olan Joe Barbaro bulunuyor. Joe Barbaro size çeşitli işler buluyor ve sizde bunları yapıyorsunuz. Vito Scalletta karakterimiz oyunda bir Sicilya göçmeni olarak bulunuyor.

Bunada Göz At  Epic Games Şirketinin Bir Sonraki Oyunu Sızdırılmış Olabilir

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL