PUBG Mobile Nasıl Güncellenir?

PUBG Mobile Nasıl Güncellenir?

Yazar: Emre PUBG

Mobil oyunlar arasında en popüler oyun olan PUBG Mobile gün geçtikçe kitlesini arttırmaya devam ediyor. Oyuna yeni ve büyük bir güncelleme geliyor, 1.0 güncellemesi ile birlikte hem Erangel değişiyor hem de yeni özellikler geliyor. Oyun bazılarında otomatik olarak güncelleniyor fakat bazılarında böyle olmuyor. Otomatik olarak güncellenmediği zaman PUBG Mobile nasıl güncellenir bu yazımızda sizlere onu göstereceğiz. Bir önceki yazımız PUBG şekilli nickler yazımıza da bakabilirsiniz, oyuna ilk defa başladıysanız kendinize güzel bir nick seçebilirsiniz.

PUBG Mobile Nasıl Güncellenir?

İlk önce telefondan güncelleme yapmak isteyenler için nasıl güncelleme yapabileceğini söylüyoruz.

  • Uygulama indirme mağazasına girin (Google Play Store veya App Store)
  • Uygulamalarım kısmına gelin
  • Karşınıza çıkan ekranda Güncelle yazısına tıklayın
  • Eğer burada böyle bir ekran çıkmıyorsa direk olarak indirme mağazasının arama yerine PUBG Mobile yazın ve girin, daha sonrasında çıkan ekranda kaldır ve güncelle yazıları çıkacaktır, güncelle yazısına tıklayın.

PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynayanlar güncelleme yaparken sıkıntı çekebiliyor. Aşağıda bilgisayardan oynayanlar nasıl güncelleme yapabilir onu anlattık.

  • Tencent Gaming’e girin
  • Otomatik olarak güncelleme yapmazsa sağ üst taraftan 3. işarete tıklayın
  • Güncelle deyin ve güncellemesini bekleyin

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da bilinen adıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın (en fazla 100) oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. İstedikleri zaman uçaktan atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp ölmeden en sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun esnasında adanın haritasındaki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimâli kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Bunada Göz At  Pubg Kademeler ve Rütbeler (Rank) 2021

Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL