Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre Rehber

Dünyanın en popüler dijital oyun platformu olan Steam‘de arkadaş nasıl eklenir bilmiyorsanız bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte oyun oynamanız için birbirinizi eklemeniz gerekiyor ve eğer aldığınız oyun Steam üzerindense arkadaş ekleme yöntemi biraz karışık. Bu yazımızda sizlere dünyanın en popüler dijital oyun platformu olan Steam arkadaş ekleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Steam Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Eklemek istediğiniz herhangi birini Steam üzerinden eklemeniz gerekiyor onun dışında başka türlü ekleyemezsiniz. Aşağıda adımlarla sizlere nasıl arkadaş ekleneceğini anlattık.

steam arkadaş ekleme yöntemleri

Link ile Arkadaş Ekleme

Bu yöntemde eklemek istediğiniz arkadaşınız size Steam profil linki gönderir ve siz de onu tarayıcı üzerinden açıp eklersiniz.

Kullanıcı Adı ile Arkadaş Ekleme

Bu yöntemde ise arkadaşınız size kullanıcı adını veriyor ve siz profiline giderek ekliyorsunuz. Kullanıcı adını yazmak için öncelikle Steam Anasayfasına geliyoruz, yukarıdan Topluluk yazan yere tıklıyoruz, ardından sağ tarafta bulunan Oyuncu Bul kısmına kullanıcı adını yazıyoruz ve karşımıza çıkıyor bu şekilde de ekleyebilirsiniz.

Arkadaş Kodu ile Arkadaş Ekleme

steam arkadaş nasıl eklenir

Bu en basit yöntemlerden biridir, ilk önce Steam Anasayfasına geliyoruz ve sol üst tarafta bulunan Arkadaşlar kısmına tıklıyoruz. Çıkan yerde Arkadaş Ekle… diyoruz ve karşımıza Arkadaş Kodu çıkıyor. Eklemek istediğiniz arkadaşınız da bu şekilde girip size kodu gönderiyor ve siz de gelen kodu giriyorsunuz.

Steam

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen, bir dijital dağıtım, dijital hak yönetimi, çok oyunculu oynanış ve iletişim sunan platformdur. Oyunların geniş çapta dağıtımı ve onlarla ilgili çoklu ortamların tamamen internet üzerinden yayılımı için kullanılmaktadır. Pek çok oyun, eklenti paketi, yazılım, video ve oyunlar ile ilgili programların satışı Steam üzerinden yapılmakta ve bu sayede bilgisayara doğrudan çevrimiçi olarak indirilebilmektedir. Ayrıca Steam, kullanım açısından performans sağlayan sistem tepsisi/sistem çekmecesi ve görev çubuğundaki pozisyonu ile benzerlerinden ayrılır.

Bunada Göz At  Neden E-Sporcu Olunmamalı ?

Mayıs 2016’dan itibaren 125 milyon aktif kullanıcıya sahiptir ve Ocak 2019’dan itibaren 30 binden fazla oyun barındırmaktadır. 2017 yılında günlük ortalama 33 milyon, aylık ise 67 milyon aktif oyuncu sayısı görmüştür.

Steam, oyun barındırma hizmeti dışında da çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetlerden birçoğu Steam hesabında 5 Amerikan Doları’ndan daha az harcama yapılmışsa kullanılamaz olur.

İstemci; Windows, Linux ve Mac OS üzerinde yüklenebilir ve bu işletim sistemini destekleyen içeriklerin kurulmasına izin verir. 21 Ağustos 2018 itibarıyla; Steam Play Beta, sadece Windows için geliştirilmiş oyunların da Linux üzerinde çalıştırılmasını mümkün kılmıştır. Bu, Wine yazılımının Valve tarafından fonlanmış ve değiştirilmiş sürümü olan Proton ile gerçekleştirilmektedir.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL