TBF 2020 Şampiyonu Papara SuperMassive

TBF 2020 Şampiyonu Papara SuperMassive

Yazar: Emre League Of Legends

Dünyanın en popüler Moba oyunlarından olan LOL‘de 2020 sezonun Türkiye Büyük Finali bugün oynandı. Her sene hem yaz hem de kış mevsiminin Türkiye Büyük Finalini görüyoruz, bu sene de yaz sezonun finali Demacia Arena‘da oynandı. Maçlar oynandıktan sonra çoğu kişi izleyemediği için LOL TBF kim kazandı diye oldukça fazla arama yapıldı.

LOL TBF Kim Kazandı?

5 Ronin ve Papara SuperMassive arasında gerçekleşen mücadelede 3-2‘lik seri ile kazanan Papara SuperMassive oldu. Best of 5 oynanan mücadelede ilk iki maçı Papara SuperMassive alarak 2-0 öne geçtiler, 5 Ronin sonra ki 2 maçı alarak durumu 2-2 getirip final maçına kaldılar. Final maçında 5 Ronin, 19-2 yenildi ve şampiyon Papara SuperMassive oldu. Aşağıda Riot Games’in paylaştığı final maçını izleyebilirsiniz.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

League of Legends Meta Nedir?

Meta, güçlenen şampiyonların belli olduğu, güçsüzleştirilenlerin belli olduğu bir havuzdur diyebiliriz. Güçlü şampiyonları Metadan takip eder, ona göre karakter seçimleri yaparız. Metayı takip etmenin en önemli faydası da budur zaten. Her şampiyonun belli avantajları vardır fakat bazı şampiyonlar daha öne çıkacağından, Meta takip edilir ve ona göre oyunlarınızda güçlenen şampiyonları seçip, güçsüzleştirilenleri de tercih etmeyip kazanma ihtimalinizi arttırırsınız.

Bunada Göz At  LOL 10.18 Yama Notları

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL