Teratopia Sistem Gereksinimleri

Teratopia Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Sistem Gereksinimleri

Eğlenceli ve hızlı vakit geçirebileceğiniz bir oyun mu arıyorsunuz? Teratopia sizin için güzel bir seçenek olabilir. Hızlı ve kolay giriş yapabilmenizin yanında sisteminize çok fazla yüklenmemesi oyunun avantajları arasında sayılabilir. Teratopia sistem gereksinimleri yüzünden basit ve eğlenceli oyun arayanlar tarafından tercih edilebilir. Oyun yalnızca düşük sistem gereksinimi duymaz, aynı zamanda çok düşük bir yer kaplar.

3B macera türü olan oyun, şaşkınlık verecek derecede hızlı vakit geçirmenizi sağlıyor. Grafikleri çok renkli ve heyecan verici bir oyun olan Teratopia, Eastasiasoft Limited şirketi tarafından geliştirildi. Aksiyon macera türü olan oyunda 3 farklı yaratığı kontrol edebiliyorsunuz. Ülkenizi işgale gelmiş işgalcilerden kurtarmaya çalışıyorsunuz. Bu üç karakter, Tucho, Benito ve Horacio isimli tüylü hayvanlar. Teratopia oynayabilmek için üst düzey bir oyun bilgisayarına veya masaüstü bilgisayara sahip olmanıza gerek yok. Canlı ve eğlenceli oyun dinamiklerine sahip oyun, GPU üzmeyen cinsten.

Teratopia Nasıl Oynanır?

Çok basit ve eğlenceli bir oyun olan Teratopia nasıl oynanır? Oyun üç renkli yaratığı kontrol etmenizi sağlayan macera türü bir oyun. Oyunda 13 farklı harita bulunuyor ve zafere ulaşmak için haritaların her birini renkli ülkeyi işgal etmeye çalışan yaratıklardan temizlemeniz gerekiyor. Oyun tek düze sahip değil, dolayısıyla arka fon ve harita dinamikleri ilerledikçe değişiyor. Yönlendirdiğiniz her karakterin kendine ait özel yetenekleri bulunmakta ve toplu öldürme yapabilmenizi sağlıyor. Dövüştüğünüz düşmanların üzerinde can barları bulunuyor ve böylece ölmelerine ne kadar kaldığını daha rahat görebiliyorsunuz. Aynı zamanda kendi oyuncunuzun can barını da görebiliyorsunuz. Macera boyunca karşınıza çıkan tek şey düşmanlar değil, aynı zamanda harita da çeşitli engellerle dolu. Oyunu klasik Mario oyununun 3 boyutlu bir versiyonu gibi hayal edin ancak elbette mekanikler çok daha farklı. Teratopia temelde W-A-S-D ve Mouse ile oynanıyor. Klavye tuşlarıyla hareket ediyor, Mouse ile kamerayı yönlendiriyor ve yumruk atıyorsunuz.

Bunada Göz At  Greedfall Sistem Gereksinimleri

Teratopia Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Playstation ve Xbox One gibi oyun konsollarında da oynanan Teratopia’yı bilgisayarınıza indirmeden önce, oyun geliştiricileri tarafından sağlanan sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmayı unutmamanız gerekir. Aşağıda verilen minimum (en düşük) sistem gereksinimlerinde oyun ayarlarını en düşük kalitede çalıştırmanız gerekir. Aksi halde oyun sırasında düşük kalite, donma ve ısınma gibi sorunlarla karşılaşabilmeniz mümkün olacaktır. Önerilen sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayara sahip olursanız, daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ultra ayarlarda oynamayı seviyorsanız, daha iyi donanıma sahip olmanız ve ardından önerilen sistem gereksinimlerinde geliştiriciler tarafından belirtilmiş olmanız gerekir. Geliştiricilerin resmi Teratopia sistem gereksinimlerini bu sayfada bulabilirsiniz. Sayfada herhangi bir hata olduğunu düşünüyorsanız, iletişim sayfasından bize yazabilirsiniz.

Teratopia sistem gereksinimleri

  • Bellek: 6 GB
  • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
  • Teratopia İşlemci: Intel Core i5-7400
  • Dosya Boyutu: 3 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Teratopia minimum gereksinimleri

  • Bellek: 4 GB
  • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 Ti
  • İşlemci: Intel Core i3-6100
  • Teratopia Dosya Boyutu: 3 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7/10

Oyunu resmî web sitesinden indirebileceğiniz gibi, Steam oyun platformundan da indirebilirsiniz.

Bilgisayarım Teratopia’yı Kaldırır mı?

Teratopia sistem gereksinimleri, en az 4 GB RAM’e ihtiyacınız olacağını belirtir. Mümkünse, Teratopia’yı tam potansiyeline getirmek için 6 GB RAM’iniz olduğundan emin olun. Oyunu kurmak için bilgisayarınızda en az 3 GB boşluk olmalı. Takılmadan mümkün olabilen en düşük ayarlarda oyunu çalıştırmak için en azından bir Intel Core i3-6100 CPU gereklidir. Bununla birlikte, geliştiriciler oyunu oynamak için Intel Core i5-7400’e eşit veya daha büyük bir CPU önermektedir. Oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı bir NVIDIA GeForce GTX 660 Ti’dir. Ancak, geliştiricilere göre önerilen grafik kartı bir NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti’dir.

Bunada Göz At  Devil May Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL