GTA 5 Nasıl İndirilir?

GTA 5 Nasıl İndirilir?

Yazar: Emre GTA

GTA 5: Steam, Epic Games mağazasından PC ve Android akıllı telefonlara GTA 5 nasıl indirilir?

Dünyanın en büyük oyun topluluklarından birine sahip olan GTA 5, çıkış tarihinin üzerinden geçen onca yıla rağmen hala popüler. Çıktığı günden bu yana oyun piyasasında baskın bir yeri olan GTA 5 nasıl indirilir hala sık sorulan sorular arasında.

Açık dünya oyun modu ve sürükleyici bir hikâye ile eğlenceli bir oyun deneyimi sunan GTA 5 oyununun bu kadar sevilmesi elbette tesadüf değil. Rockstar Games, bu günlere gelene kadar nispeten başarısız birkaç deneme yaptı. Nihayetinde hem oyun konsolları hem de bilgisayarlarda oynanabilen, harika grafik dokusuna sahip efsane olabilecek bir oyun yaptı. Ayrıca oyun serisinin yenisi olan GTA 6 da birçok söylentiye göre yolda. Sonuç olarak, GTA 5 hala Epic Games mağazası veya Valve’s Steam gibi çeşitli oyun mağazalarında en çok satın alınan ve en çok oynanan oyunlardan biridir. Bu makalemizde, oyun sektöründe yeniyseniz ya da ne yapacağınızı bilmiyorsanız, geniş bir rehberlik konusu hazırladık.

Steam’den GTA 5 İndirme

Steam, bugün dünyanın en büyük sanal oyun mağazalarından biri olarak kabul ediliyor. Eğer daha önce bilgisayarınıza indirmediyseniz, bu linke tıklayarak Steam platformunun luncherını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Fakat Steam’den GTA 5 indirmeden önce üye olmanız gerekir.

 • Steam hesabı açmak için, bilgisayarınızdan Steam mağazasının web sitesine giriş yapın ve sağ üst kısımda bulunan kayıt ol seçeneğine tıklayın.
 • Burada sizden istenen yönergeleri takip edin ve üye olun. Eğer daha önceden alınmış bir kullanıcı adı almaya kalkarsanız, sistem sizi uyaracaktır. Aynı zamanda daha önce kullanılmamış bir e-posta adresi kullanmak zorunda olduğunuzu unutmayın.
 • Buradan aldığınız üyelik, sizin Steam mağazası kimliğinizi oluşturur. Üye olduktan sonra mail adresinize giriş yaparak üyeliğinizi aktif hale getirin ve giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra, luncher üzerinde bulunan “Steam Mağaza” sekmesine gelin buraya GTA 5 yazarak aramaya basın.
 • Faturalama aşamasında, gelecekte kolayca borçlandırmak için kredi kartınızı hesabınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir Steam kredisini kullanmayı da seçebilirsiniz (eğer varsa).
 • Ödeme yaptıktan sonra, oyun kitaplığınıza eklenecektir. Daha sonra kitaplığım seçeneğine geldikten sonra “Download” sekmesine tıklayın ve indirin.
Bunada Göz At  GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Not: GTA 5 büyük bir oyundur. Sonuç olarak, oyunu indirmek için yüksek bant genişliğine, sınırsız geniş bant internet bağlantısına sahip olmanız önerilir.

Epic Games’den PC’ye GTA 5’i indirme

Temel olarak Epic Games’den PC’ye GTA 5 indirme, Steam üzerinden yapılan indirme işlemlerinden farksız sayılır. Eğer bilgisayarınızda Epic Games Luncher yoksa, bu link üzerinden bilgisayarınıza indirerek kurulum yapmalısınız. Epic Games mağazasına resmi web sitesi üzerinden veya luncher üzerinden kayıt olabilir, isterseniz doğrudan Google Gmail ve Facebook ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızdan tarayıcıya yönlendirilecek, daha sonra tekrar lunchera gelmeniz istenecektir.

İndirme işlemleriniz bittikten sonra, Steam Luncher’ın mağaza bölümüne gelerek GTA 5 araması yapın ve daha sonra oyunu satın alın. Daha sonra yeterli alan varsa oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

,

Android’de GTA 5 var mı?

Mobil oyuncuların sık sorduğu sorulardan biri olan Android’de GTA 5 var mı sorusuna ne yazık ki hayır diyebiliriz. Ancak Rockstar Games’in Android platformunda bulunan GTA oyunları mevcut. Bu oyunlar:

 • Vice City
 • San Andreas
 • Özgürlük şehri hikayeleri
 • Chinatown Savaşları
 • GTA III

Herhangi siteden, GTA 5 oyununa ait bir APK kodu gördüğünüzde kesinlikle indirmeyin. Bu linkler genelde telefonlarınız ve sahip olduğunuz hesaplar için bir virüse sebep olur.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL