Türkçe Seslendirmeli Oyunlar

Türkçe Seslendirmeli Oyunlar

Yazar: Emre Liste

Günümüzde artık birçok oyun Türkçe altyazılı olarak çıkıyor fakat nadiren Türkçe seslendirmeli oyunları da görüyoruz. Dünyada Türkçe seslendirmeli oyun yayınlayan çok fazla firma yok bunlardan bir tanesi Sony, bir diğeri ise EA. Sony’nin PlayStation için çıkarttığı hikaye türlü en popüler oyunlarında Türkçe seslendirme bulabilirsiniz, EA tarafında ise bu seslendirme sadece Battlefield 1’de var. Bu yazımızda sizlere Türkçe seslendirmeli oyunlar neler onları listeleyeceğiz.

Türkçe Seslendirmeli Oyunlar – Türkçe Dublaj Oyunlar

Türkçe seslendirme olan oyunları bulmak biraz zor çünkü her oyun için çıkmıyor. Türk oyun yapım şirketleri bile global olma açısından İngilizce ile çıkartıyor ve bir bakıma olması gereken bir şey. Global açıdan bütün oyunlar İngilizce seslendirme ve altyazı ile çıkar arkasından da diğer popüler olan diller gelir, Türkiye bu konu da geri de kalıyor. Aşağıda sizler için Türkçe seslendirme olan oyunları listeledik, oynayabilirseniz oldukça eğlenceli vakitler geçirirsiniz oynayamazsanız da videolarını izleyebilirsiniz.

5 – That’s You

thats you türkçe dublaj

That’s You! Wish Studios tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan 2017 parti oyunudur. Oyun bir PlayStation 4’e özel ve Sony’nin kitle genişleyen PlayLink serisinin açılış unvanıydı.

4 – inFamous Serisi

infamous türkçe dublaj

Infamous 2 (inFAMOUS 2 diye yazılır), 2011’de çıkan bir aksiyon-macera, açık dünya oyunudur. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony Computer Entertainment yayınlanan yapım, PlayStation 3 konsoluna özel olarak üretilmiştir. 2009’da çıkan Infamous’un devamıdır. 4 Haziran 2010’da yapım aşamasında olduğu açıklanmış, 7 Haziran 2011’de çıkmıştır.

3 – Battlefield 1

battlefield 1 türkçe dublaj

Battlefield 1, Electronic Arts tarafından 21 Ekim 2016’da piyasaya sürülmüş bir birinci şahıs nişancı oyunudur. I. Dünya Savaşı’nı konu almaktadır.

Oyundaki makineli silahlar ve yakın dövüş silahları tamamen I. Dünya Savaşı silahlarıdır. Oyunda sürülebilir ve binilebilir olarak, atlar, gemiler ve orta gelişmiş tanklar, uçaklar bulunmaktadır. Oyunda birçok dil seçeneği ve birçok I. Dünya Savaşı ülkesi bulunmaktadır.

Bunada Göz At  Time Dergisi, En İyi Oyunları Açıkladı!

Oyun, önceki Battlefield oyunlarıyla aynı oyun motorunu (Frostbite 3) kullanılmış olmasına rağmen; EA’nın Star Wars: Battlefront‘la kullanmaya başladığı yeni oyun mekaniklerini kullanmaktadır. Aynı şekilde Battlefront‘la oyun içi yazı tipi ve zeminlerdeki fazla benzerlik oyuncuların tepkisini çekmiştir. I. Dünya Savaşı’nın Türkiye coğrafyasında da geçmesi sebebiyle oyunda Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Oyundaki çok oyunculu seçeneği 64 kişiye kadar çıkabilmektedir ve haritaları Fransa, Gelibolu, Orta Doğu ve Alpler’de geçmektedir. Ayrıca Daniel Berlin’in oyun hakkında söylediklerine göre tek oyunculu kısmındaki yapay zekâ oranı diğer seri oyunlarından tamamen farklı ve çok zordur.

2 – Crysis Serisi

crysis türkçe dublaj

Crysis, Crytek tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından ise yayımlanan bilim-kurgu tarzı video oyunu serisidir. Oyun CryEngine grafik motorunu kullanmaktadır. Serinin Crysis Warhead dışındaki bütün oyunları birden fazla platformda yayımlanmıştır.

1 – Uncharted Serisi

uncharted türkçe dublaj

Uncharted, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve PlayStation konsolları için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunu serisidir. Ana oyun serisi, çeşitli tarihi gizemleri ortaya çıkarmak için dünyayı dolaşan bir hazine avcısı olan Nathan Drake’i takip ediyor.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL