Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Yazar: Emre Valorant

Valorant oyunu son zamanların yükselen yıldızlarından biri olarak tüm oyun severlerin malumu. Counter Strike’ın tek düze sahip moduna farklı bir bakış açısı getiren, Zula gibi P2W eleştirileri alan ve hileden mustarip diğer oyunları oynayan oyuncular hızla yönünü Riot Games’in yeni yıldızına çevirdi. Oyun temelde taktik nişancı ve birinci şahıs nişancı oyunu ancak her karakterin kendine has özellikleri bulunmakta. Bu özelliklere ne kadar hakim olursanız, oyunun kaderini değiştirme ihtimaliniz de o kadar yüksek olur. Ayrıca oyun içindeki diğer karakterlerin kilidini açmak için XP kazanmanız gerekiyor. Bu da sizi daha fazla oynamanız için pozitif yönde itiş gücü oluşturuyor. Peki oynaması bu kadar eğlenceli olan oyunun Valorant Mobile versiyonu ne zaman çıkacak?

Ancak asıl soru bu değil. Asıl soru, Valorant’ın mobile versiyonu çıkacak mı? Resmi olarak böyle bir açıklamanın yapılmadığını bilmenizde fayda var. Fakat internet üzerinde pek çok sızıntı mevcut. Elbette bunların gerçek olup olmadığı hakkında bir şey söylemek yanlış olacak. Ayrıca LOL oyununun da yaratıcısı olan Riot Games’in mobil sürümlerle bir süredir ilgilendiği de bir sır değil.

Tamamıyla FPS tabanlı olan Valorant oyununu direkt olarak mobile versiyonuna çevirmenin imkanı yok. O yüzden Valorant Mobile versiyonu PUBG’de olduğu gibi olmaz. Çünkü PUBG mobile olarak tasarlandıktan sonra bilgisayarlarda oynanabilmesi için emülatöre taşındı. Valorant için ise durum bunun tam tersi. Aslında, Riot’un gelecekteki Dünya’nın en azından mobil bir versiyonunu düşündüğüne dair bir dizi güçlü gösterge var. Olası bir sürüm yaklaşırken, işte bildiklerimiz.

Valorant Mobil Kodlama

Bazı kodlayıcılar, Valorant’ın güncellenmesinden sonra oyun dosyalarının içerisinde mobil bağlantı noktasının var olduğunu keşfetmesiyle söylentiler hız kazanmış oldu. Valorant madencilik profilinde IOS işletim sistemli mobil cihazlar için tasarlanmış veri kodlarını paylaşması, heyecanı arttırdı.

Bunada Göz At  Valorant 1.05 Yama Notları

Valorant Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Bu arada, ‘ValorantLeaks’, Combat Coding’in neye benzediğini keşfetti. Bu, sadece PC sürümünün varyantı olmaktan ziyade, ana oyundan bir mobil bağlantı noktası fikrini akla getiriyor.

Valorant Andorid Ne Zaman?

Henüz Android cihazlarına ilişkin herhangi bir kod emaresi bulunmadığı için, Valorant Andoid ne zaman sorusuna net cevap vermek imkânsız. Tabii Riot Games’in sadece iOS işletim sistemli cihazlara özel bir sürüm getirmesi de ihtimaller dahilinde. Ancak gene de böyle bir şey olursa ileri zamanlarda Andoid cihazlar için de üretilecek olmasının yüksek ihtimalli olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Valorant Mobile çıkış tarihi

Valorant mobile çıkış tarihi şu an kesin olmamakla birlikte, resmi Twitter hesabından yapılan bazı açıklamalar ile bunun gerçekleşmesine kesin olarak bakan çok sayıda insan var. LOL oyununun uzun süre mobil dünyaya giriş yapmamasındaki ısrarın, yoğun ilgiden sonra bir hata olarak algılandığı kesin. Ayrıca Valorant oyunu, 2021 yılı itibariyle popülerliğini arttırarak büyümeye devam etmesi de bu ihtimalleri güçlendiriyor. PUBG Mobile, Call of Duty ve Fortnite gibi oyunların mobil platformlardaki başarısı yabana atılır cinsten değil.

Bazı sızıntılara bağlı olarak gerçek olmama ihtimaline karşın 2021 yılının Haziran ayında beta sürümünün gelmesinden bahsediliyor. Riot, konsol ve mobil oyunlara genişleme arzusu hakkında hiçbir sır saklamadı. LoL’un mobil ve konsol versiyonu olan League of Legends: Wild Rift, bu çabaların bir örneğidir.

Ayrıca Riot Games CEO’su Nicolo Laurent, 5G ve mobil oyunların potansiyeli hakkındaki heyecanını paylaştı. Ağ sağlayıcısı Verizon için bir 5G tartışma videosuna ek olarak, “Mobil cihazlara daha önce hiç düşünmediğimiz oyunları getireceğiz” dedi. Tüm bu bilgiler ışında biz de diğer oyun severler gibi yeni haberleri yakından takip ediyor olacağız.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL