Call of Duty Mobile PC’de Nasıl Oynanır?

Call of Duty Mobile PC’de Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Genel

İLK HAFTADAN 100 MİLYON İNDİRMEYLE ZİRVEYE YERLEŞEN CALL OF DUTY MOBILE, BİLGİSAYAR OYUNCULARININ DA YENİ FAVORİSİ OLDU

2019 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Call of Duty Mobile, muhteşem bir açılış yaptı ve oyuncuların beğenisini kazandı. Gameloop emulator sayesinde bilgisayardan da oynanabilen CODM, birçok oyunu tahtından edecek gibi görünüyor.
1 Ekim’de Activision ve Garena ortalıklığında piyasaya sürülen yeni mobil oyun Call of Duty Mobile, PC tarafını şimdiden geçti. Call of Duty bilgisayar oyunları aktif olarak 50 milyon oyuncuya sahipken, Call of Duty Mobile daha ilk haftasında iOS ve Android cihazlarda toplam 100 milyon indirildi.

Call of Duty Mobile, emülatorde daha çok ilgi gördü!

Son yıllarda mobil oyunların yaygınlaşmasıyla beraber oyuncuların bilgisayardan mobil oyunları oynamasını sağlayan yazılımlar ön plana çıkmaya başladı. Call of Duty Mobile da bu konuyu dikkate alıp Tencent’in geliştirdiği Gameloop emülator ile anlaşarak oyunun bilgisayardan da oynanmasına imkan tanıyor. Fare ve klavye ile daha iyi bir kontrol sağlayan ve farklı bir oyun deneyimi yaşatan Gameloop, oyunculara daha büyük ekranlarda geniş bir görüş elde etme imkanı sunuyor. Ayrıca oyuncular, Gameloop’un 2K görüntü desteği sayesinde bilgisayarın getirdiği görsel kaliteyi mobil oyunlarda da sürdürebiliyorlar.

Hileye yer yok!

Online oyunların en büyük problemlerinden bir tanesi de hileciler. 2019 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Call of Duty Mobile için özelleştirilmiş anti hile sistemiyle Tencent, desteğini esirgemiyor ve oyunculara keyifli bir oyun ortamı sunuyor. Sadece 10MB’lık bir dosya boyutuna sahip olan Gameloop ile oyuncular çok daha heyecanlı mücadelelere ortak olacak ve adil bir oyun içerisinde bu rekabeti sürdürecekler.

Call of Duty Mobile’ı, bilgisayarda nasıl oynayabilirsin?

Bilgisayarda oynamak için oyuncuların takip etmesi gereken adımlar son derece basit;
⦁ Sadece 10MB boyutundaki ⦁ Gameloop emülatörünü indirin.
⦁ Emülatörü çalıştırın, Oyun Merkezi sekmesinde yer alan Call of Duty Mobile’ı seçin ve oyunu indirmeye başlayın.

Bunada Göz At  Black Desert Türkiye&MENA'da Yenilenen Av Sahasını Keşfedin ve Kalıcı Erişim Elde Edin

Perkler ve Rol Seçimi

Call of Duty: Mobile, oyunu oynadıkça profesyonelleştiren bir yapıya sahip. Oyun içerisinde yer alan Perkler, siz oyunu oynamaya devam ettikçe silahlarınız ve taktikleriniz konusunda sizi geliştiriyor. Oyuna başladığınız ilk andan itibaren siz Perklerle tanıştıran Call of Duty: Mobile, silahınızla daha iyi vuruş yapmanızdan daha hızlı şarjör değiştirmeye, daha iyi nişan almanızı sağlayacak red dot sisteminin geliştirilmesine kadar bir çok farklı özelliğin geliştirilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunlara ek, oyun içindeki karakter rolünüzü de savaş esnasında rahatça değiştirebilirsiniz. Haritaya girmeden önce yapacağınız seçimler, oyun içindeki rollerinizi seçme imkanı tanıyor. Savaş sırasında da haritaya girmeden önce seçtiğiniz, destek veya savaşçı rollerini değiştirerek oyunu oynayabilir, ekibinize daha çok katkı yapabilirsiniz.


Yorumlar

  • OktayBey

    Sagolun Haber icin

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL