LOL Wild Rift 1.1 Yama Notları

LOL Wild Rift 1.1 Yama Notları

Yazar: Emre LOL Wild Rift

10 Aralık itibari ile milyonlarca kişi tarafından beklenen League of Legends‘ın mobil versiyonu LOL Wild Rift çıkış yaptı. Her oyunun güncelleme ile birlikte yeni yaması gelir özellikle Riot Games oyunlarında bunu çoğunlukla görüyoruz. Her oyunda yama notları açıklanıyor ve LOL Wild Rift’te de yama notları açıklandı. Bu yazımızda sizlerin Riot Games’in popüler mobil oyunu LOL Wild Rift 1.1 Yama Notları neler açıklayacağız.

LOL Wild Rift 1.1 Yama Notları

Oyunun ilk yamasıyla birlikte birçok düzenleme yapıldı. Oyun yeni olduğu için her yamada fazlasıyla değişiklik gelebilir buna şaşırmamak gerekiyor. Gelin şimdi bakalım neler var.

ŞAMPİYONLAR

NOXUS’UN ELİ, DARIUS

Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkunç komutanı olan Darius’tan daha yüce bir sembolü yok. Mütevazı geçmişinin üzerinde yükselip Noxus’un Eli mertebesine ulaşan bu savaşçı, birçoğu da Noxus’lu olan imparatorluğun düşmanlarını gözünü kırpmadan biçip geçiyor. Davasının haklılığından hiç şüphe etmediğini ve baltasını kaldırdı mı asla tereddüt etmediğini bildikleri içindir ki Trifaria Lejyonu’nun liderine karşı gelenler ondan merhamet bekleme gafletine de düşmüyor.

GÖRKEMLİ CELLAT, DRAVEN

Noxus’ta Hükümcüler adıyla anılan savaşçılar, kanın oluk oluk aktığı ve gücün sınandığı arenalarda karşı karşıya gelir ama hiçbiri Draven kadar rağbet görmez. Bu eski savaşçı, seyirci kitlelerinin onun abartıya olan doğal yeteneğini ve elbette dönen baltalarını kullanmaktaki becerisini büyük takdirle karşıladığını keşfetmiş. Kendi küstah kusursuzluğuna hayran olan Draven, imparatorluğun dört bir yanında sonsuza kadar adına tezahürat edilmesini sağlamak için kimi yenmesi gerekirse yeneceğine ant içmiş.

MAYMUN KRAL, WUKONG

Wukong gücünü, çevikliğini ve zekâsını rakiplerini şaşırtarak kendine avantaj sağlamak için kullanan bir vastaya düzenbazı. Master Yi ile ömür boyu sürecek bir arkadaşlık kurmasının ardından, Wuju olarak bilinen kadim dövüş sanatının son öğrencisi oldu. Wukong, büyülü asasının da yardımıyla Ionia’nın çöküşüne engel olmaya çalışıyor.

Bunada Göz At  LOL Wild Rift Destekleyen Telefonlar

Wukong bu yamanın sonlarına doğru çıkıyor.

DİLLER

Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Lehçe, Geleneksel Çince, Türkçe, Rusça ve Vietnamca dilleri eklendi.

KOSTÜMLER

 • Okullu Darius
 • Vahşi Batılı Darius
 • Yorumcu Draven
 • Ruh Söken Draven
 • Bu yama boyunca daha fazla kostüm eklenecek!

OYUN SİSTEMLERİ

YETENEK HIZI

League of Legends PC’ye benzer şekilde, bekleme süresinde azalma niteliğini yetenek hızı adlı yeni nitelikle değiştiriyoruz. Önceden bekleme süresinde azalmanın 31. puanı, 100 saniyelik bekleme süresine sahip bir yeteneğin kalan 70 saniyelik bekleme süresini 1 saniye eksiltiyordu. Bu azalma mevcut değerinin %1’inden daha fazla. Yani bekleme süresinde azalmanın her bir puanı biriktikçe daha değerli hale geliyordu ve biz de ona %40’lık bir sınır getirmek zorunda kalıyorduk.

Yetenek hızının her bir puanı, yeteneklerinizi %1 daha sık kullanmanızı sağlıyor. Bu da bekleme süresinde azalmanın gitgide değerlenen puanlarının aksine, sabit bir güç artışı sağlıyor. Dolayısıyla yetenek hızının bir sınırı yok. Böylece diziliminizi sınıra göre planlamak yerine, seçimlerinizi oyunun gereksinimlerine göre daha serbest bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, 100 Yetenek Hızı yeteneklerinizi %100 daha sık kullanmanızı sağlayacak (yani kullanımlarınızı iki katına çıkaracak!). Fakat 100 Yetenek Hızına ulaşmak o kadar kolay olmayacak.

Nitelik değişikliğinden kaynaklanan durumları aşağıdaki bölümde görebilirsiniz. Bu değişiklik sonrası ayarlamalar yaparken aşırıya kaçmak istemedik. Dolayısıyla sistemi yerli yerine oturtmak için sonraki yamalarda muhtemelen ilave değişikliklere gideceğiz.

Matematik ustaları için yetenek hızının bekleme süresinde ne kadar azalmaya denk geldiğini açıklayan bir formül paylaşalım:

Bekleme Süresinde Azalma = 1 – (1/(1+Yetenek Hızı))

EJDERLER

Ejderlerin etkili olmasını istiyoruz ve gelecekte Wild Rift’e ejder ruhu sistemini getireceğiz. Bu değişiklikler hedefimiz doğrultusunda attığımız ilk adım!

 

 • Taban Yakma Hasarı: 3 saniye boyunca her saniye 50 Gerçek Hasar → 3 saniye boyunca her saniye 45 Gerçek Hasar (toplamda 150 → toplamda 135)
 • Ejder Başına Yakma Hasarı: Artık takımınızın kestiği 1/2/3/4 ejder başına 45/60/75/90 Yakma Hasarı sağlıyor (Kadim Ejderha dahil) (135/180/225/270).
 • Kadim Ejderha’nın element etkisi artık kesilen her ejder başına %50 artıyor.
  • %150 → Takımınızın kestiği her 1/2/3/4 ejder başına %150/200/250/300
Bunada Göz At  LOL Wild Rift Açılmıyor Hatası Çözümü

ÇARP

Ormancılar bazen koridordaki şampiyonlardan daha önce 5. seviyeye ulaşıyor. Dolayısıyla ormancıların seviye artışı hızını biraz azaltmak istiyoruz. Ayrıca bu değişiklik, ormancıların ilk kamp Çarp’ın infaz eşiğine ulaşmadan önce büyüyü kullanma zorunluluğunun oluşturduğu baskıyı biraz hafifletecek.

İlk Yük: Çarp’ın ikinci yükünün ilk birikme süresi 10 saniye gecikti.

RÜNLER

AYAĞI ÇABUK

Ayağı Çabuk oyuncularla girilen çatışmalarda uygun miktarda güç sağlıyor; fakat güvende kalabilen menzilli şampiyonlara sağladığı dayanıklılık, özellikle de erken safhalarda onları fazla güçlü hale getiriyordu. LoL PC’den ders alıyoruz ve menzilli şampiyonların Ayağı Çabuk rününü seçerek dürtmeyi yok saymasını önleyecek bir kısıtlama getiriyoruz.

İyileştirme Etkililiği: Menzilli şampiyonların minyonlardan elde ettiği iyileşme %30 azaldı.

DİĞER NOTLAR

 • Wild Rift’in eşleştirme sistemi pingi azaltacak ve beceri düzeyleri arasında eşitlik sağlayacak şekilde iyileştirildi.
 • Tek bir günde gönderebileceğiniz hediye sayısına bir sınır eklendi.
 • AFK kalma cezalarının süreleri azaltıldı.
 • Sohbet artık hesap 8. seviyeye ulaşana kadar kapalı kalıyor. Daha sonra takım sohbeti açılıyor. Oyuncular dilediği zaman sohbet özelliğini açıp kapatabilir.
 • İfadeler artık oyun içinde parlıyor. Gözlerinizi onlardan alamayacaksınız!

League of Legends: Wild Rift Nedir?

League of Legends: Wild Rift, Android, iOS ve belirtilmemiş konsollar için Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası video oyunudur. Oyun, PC oyunu League of Legends’ın mobil bir versiyonudur.

LOL: Wild Rift Nasıl Oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz 6 farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu şekilde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Bunada Göz At  LOL Wild Rift Nick Değiştirme

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL