Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Oyun oynamayı seviyorsanız ancak bu konuda birtakım zorluklar yaşıyorsanız dert etmeyin, kimse “pro gamer” olarak doğmuyor. Oyunlarda nasıl pro olunur bilgi sahibi olmak isteyenler için kesin rehberliği bu yazıda bulacaksınız.  Oyun oynamayı seven herkes profesyonel hatta bir e-spor oyuncusu olmayı hayal eder. Profesyonel olarak nitelendirilen bu oyuncular gün boyunca sevdiği oyunları oynuyor ve üzerine para alıyorlar. Bu bir oyun tutkunu için rüya gibi.

Tabi ki her şey bu değil. Bazı oyuncular mücadeleci oyunlara fazlasıyla önem verirler ve yenilmekten nefret ederler. Bazen oyun oynadığınız oyuncuların ne kadar ciddi olduğunu ve oyun skorlarının üst sıralarda olduğunu fark etmişsinizdir. Bu tip oyuncular bu seviyelere çıkabilmek için fazlasıyla emek harcamış kişilerdir. Ancak siz de herhangi bir oyunda pro oyuncu olabilirsiniz. Peki pro oyuncu nasıl olunur?

Pro Oyuncu Olmanın Yolları

İşte sizin için derlediğimiz pro oyuncu olmanın yolları:

Motivasyonunuzu Bulun

Herhangi bir oyunda motive olabilmek için motivasyon elde etmelisiniz. Örneğin CS: GO’da K/D, PUBG’de rank kasma gibi herhangi bir hedef sizi motive eder. Motivasyon sizi tam konsantrasyonlu oyuncular yapacaktır. Bu sayede kademeli olarak beceriler kazanacak ve pro oyuncu olma yolunda kademe kazanmaya başlayacaksınız.

Günlük Pratik Yapın

Herhangi bir konuda iyi olmak özveri ve feragat gerektirir. Ne olursa olsun pro olmak istediğiniz oyunda düzenli pratikler yapın. Bu sayede zihinsel becerileriniz dışında refleksleriniz de inanılmaz seviyelere çıkacaktır. Uzun süre herhangi bir uğraştan uzak kalmanın sizi körelteceğini aklınızdan çıkarmayın.

Oyununu Seç

Herkes her tip oyunda profesyonel olamayabilir. Yeteneğinizin ortaya çıkacağı bir oyun olduğunu bilmek seçim yapmanızı kolaylaştırır. Eğer herhangi bir oyunda yeterince iyi değilseniz ve tüm çabalarınıza rağmen istediğiniz seviyelere gelemediyseniz zorlamanın bir manası yoktur.

Bunada Göz At  Kiekko.tk Nedir ve Nasıl Oynanır?

Topluluğa katıl

Hangi oyunu oynuyor olursanız olun, çevrim içi forum ve dijital platformlarda topluluklar bulunur. Bu topluluklara katılarak yeteneklerinizi arttıracak şeyler öğrenebilir, kendinize bir takım kurabilir ve oyunla ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Oynadığınız oyunda sürekli oynayabileceğiniz takım arkadaşları olmak motivasyon ve oyun yeteneği konusunda ilerlemenizi sağlayacaktır.

Uygulama ve Oyun Mekanikleri

Pratik yapmak herhangi bir oyunda iyi olmanın en gerçekçi yoludur. Her oyunun kendine özel mekanikleri vardır. Hangi oyunda yoğunlaşmak ve yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız o oyunun mekanizması ve mekanikleri hakkında eğilimli olun. Örneğin her oyunun kendine has hassasiyeti, sürüş ve ilerleme mekanizması vardır. Bu tip oyunları ne kadar çok oynarsanız, yatkınlığınız da o kadar artar ve oyunlarda pro olabilirsiniz. Buna ek olarak oyun yetenekleriniz de gelişecek ve daha fazla şey öğrenebileceksiniz. Ayrıca her oyunda kurmanız gereken bir strateji vardır ve oyun hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız o kadar geniş bir plan alanınız olur.

Rekabet Edin ve Dikkat Çekin

Oyunda iyi olmak savaşın sadece yarısıdır. Diğer yarısı, rekabet merdivenini yükseltmenize yardımcı olacak bağlantılar kurmaktır. Daha rekabetçi lobilerde temelinizi bulduktan sonra, ağ oluşturmaya başlayın. Daha iyi oyuncularla bağlantı kurmak için kaliteli bir rakip olarak konumunuzu geliştirin.

Videolar İzleyin

Diğer profesyonellerin nasıl oynadığı ve ne yaptığı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, turnuvaları ve oyuncular izleyin. Her oyunda kurabileceğiniz oyunlar olduğunu unutmayın.

En İyi Ekipmana Yatırım Yapın
Strateji becerilerinizi geliştirmek, yalnızca profesyonel bir oyuncu olmak istiyorsanız sizi bir yere kadar götürür. Teçhizatınız eşleşmezse, rakiplerinize karşı asla rekabet üstünlüğünüz olmayacak. Ekipmanlarınız ne kadar iyi olursa, karşınızdaki rakibinize üstünlük kurma ihtimaliniz o kadar yüksek olacaktır. Bu ekipmanlar nelerdir ve ne işe yarar kısaca bahsedelim:

Mouse: Mouselar oyunlardaki en etkili araçlardır. DPI adı verilen hassasiyet ve hızları sayesinde profesyonel oyuncular saniyenin 1/100’ü kadar daha hızlı hareket kabiliyetine sahip olur. Günümüzde 100 TL’den 2 bin TL’ye kadar değişen birçok farklı kaliteli Mouse ekipmanı vardır. Mouse ve Mouselarınızın altında kullanacağınız mousepadlerin de önemli olduğunu unutmayın.

Bunada Göz At  Cyberpunk 2077: Avustralya Sınıflandırma Kurulu Yetişkin İçeriği

Kulaklıklar: Mouselarda olduğu gibi oyuncu kulaklarının da hassasiyetlerinin büyük bir önemi vardır. Pro olmak isteyen oyuncular hassas ve rakibin nerede olduğunu bilebilecekleri kulaklıklar sayesinde üstün performanslar gösterebilir. Özellikle CS: GO veya Call of Duty gibi bir oyun oynuyorsanız, 360 derecelik bir ses ortamına sahip olmanız ve her küçük sesi duyabilmeniz gerekir

Bilgisayarlar: Elbette bilgisayarlar, herhangi bir oyunda pro olmak isteyen kişiler için olmazsa olmazdır. Bilgisayarların RAM kapasitesi, ekran kartı ve işlemcileri yüksek performans için gereklidir. Gerçek oyuncu olmak isteyenler yüksek performans bilgisayarlarına sahip olmalıdır.

Monitör: Kaliteli monitörler, yüksek kaliteli ve kapasiteli ekran kartına sahip performans bilgisayarların görüntüsünü yansıtmaya yarayan birimlerdir. 144 HZ sonsuz renk aralığına sahip 4 K bir monitör ve oyun bilgisayarı ile gerisi sadece yeteneklerinize kalacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL