Playstation 5 Oyun Geliştiricilerine Maliyetli Olabilir

Playstation 5 Oyun Geliştiricilerine Maliyetli Olabilir

Yazar: Emre Konsol

Sonraki her oyun neslinde oyun geliştiricilerinden daha iddialı başlıklar üretmelerini istediğinden Sony Interactive Entertainment CEO‘su Jim Ryan Playstation 5 oyunlarının geliştiricilerin zanaatkarlığı için daha pahalı olacağını iddia ediyor.

GamesIndustry ile yaptığı röportajda konuşan Jim Ryan, Playstation 5 oyunları için üretim maliyetinin geliştiricilerin gerçekçi görselleri yükseltmesiyle artmaya devam edeceğini söyledi.

Sony CEO’su GamesIndustry’e “Teknoloji, grafik tarafının daha ilginç ve hayat benzeri hale gelmesine izin verdiği ölçüde oyunlar biraz daha insan yoğunluğu ve sermaye yoğunluğu haline geleceğini söyledi.” “Evet evet, muhtemelen kalkınma bütçelerinde bir artış olacağını düşünüyoruz.”

Bununla birlikte Ryan, şirketin PS5 oyunlarının geliştirme bütçelerinin teknoloji bir sonraki nesle geçtikçe büyük bir artış görmesini beklemediğini iddia ettiği için biraz fikir veriyor.

Ryan, “Bunu büyük bir artış olarak görmüyoruz ve bu yüzden para kazanabilmek için oyun yapan insanlar için verimli bir kurulum tabanı sağlamak için daha önce yaptığımızdan daha hızlı yapmak istiyoruz” dedi. “Gelişim maliyetlerinde olası bir artışa ayak uydurabilirsek, endüstri gelişmeye devam edebilir.”

Playstation 5 konsolunun fiyatına gelince Sony oyunculara mutlaka en düşük fiyat değil en iyi değer vermeyi hedefleyeceğini söyledi. Buna rağmen, sektörde çalışanlar şirketin konsolun perakende fiyatına karar vermekte zorlandığını ve bunun yerine Microsoft’un Xbox Series X fiyatını açıklamasını beklediğini iddia ediyor ve Microsoft’da aynısını yapıyor.

Playstation 5 fiyatı hakkındaki açıklama haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://mspoweruser.com/ps5-games-cost-developers-more-to-create-sony-ceo/

Bunada Göz At  PS5 ve Xbox X Series Normalden Pahalı Olabilir

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL