Valorant En İyi Ajanlar – Valorant Tier List

Valorant En İyi Ajanlar – Valorant Tier List

Yazar: Emre Valorant

Son zamanlarda tüm dünyada oldukça ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı oynaması ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan çıktıktan sonra tüm oyuncularla buluştu. Son zamanlarda Valorant çok oynanmaya başladı ve artık herkes oynanışa göre ajan almaya başladı. Bu yazımızda sizlere Valorant en iyi ajanları göstereceğiz. Valorant Tier List olarak hazırladık aşağıda bakabilirsiniz

Valorant Tier List

Valorant’ta her ajanın yetenekleri ve oynanışı farklıdır. Silah olarak kapışmada herkes aynı olsa da iş yeteneklere girince değişiyor çünkü bu ajanların hepsi hasar üzerine kurulu değil sağlıkçısı, gözcüsü vs. var. Sizler için en iyi ajanları listeledik gelin bakalım.

valorant en iyi ajanlar

Sage

Sage şu anda takım arkadaşlarını iyileştirebilen tek Valorant ajanıdır. (Phoneix sadece kendini iyileştirebiliyor) O, tutma noktalarını engelleme ve takım arkadaşlarını daha yüksek bir zemine taşıma yeteneği faydaları açısından sınıfının en iyisidir.Son olarak ise 5v5 bir oyunu birini canlandırarak 6v5’e çevirebilme kabiliyetine sahip olan tek Valorant ajanıdır. Şuan baktığımızda Valorant metasında en çok seçilen ajan olarak gözüküyor.

Brimstone

Kontrol Uzmanı rolündeki bu karakter hasar veren yangın bombası atıyor, görüşü kısıtlayan duman bulutu fırlatıyor, yere atış hızını artıran kuvvet işareti yerleştiriyor ve ulti yeteneği sayesinde yüksek hasar veren uydu saldırı yapıyor.

Cypher

Cypher, ekibi için casusluk yapıp rakibini belirli tuzaklara düşüren bir Valorant ajanıdır. Yeteneklerinden hiçbirisi hasar vermez fakat çok fayda sağlarlar. Bubi tuzağı gibi yetenekleri bulunmaktadır. Bazı yetenekleri ise rakibi kör edebiliyor bu sayede de takım arkadaşlarınıza ya da size avantaj sağlayabilir.

Gadget’lerinin çoğu daha sonradan yeri değiştirilebilir şekilde ayarlanmıştır. Yani bu sayede farklı yerlere yerleştirerek daha fazla istihbarat toplayabilir görevinizi layığıyla yerine getirebilirsiniz. Kendisi bir alanı tek başına tutan ya da tutmaya yardımcı olmaya çalışan Valorant ajanlarından birisidir.

Bunada Göz At  Valorant Güncelleme Hatası 2020

Raze

Raze, kapalı betanın başlangıcından bu yana eklenen ilk yeni Valorant ajanıdır. El bombaları, bir roketatar ve tekerlekler üzerinde patlayan bir robotla hücumda kuşatma ve savunmadaki alanı kontrol etme konusunda mükemmel olan araçlara sahip patlatıcı bir uzmandır. Bombalarını yüksek bir zemine atlamak için de kullanabiliyor. Bu yüzden de Overwatch’ın Junkrat karakterine benziyor.

Breach

Öncü rolündeki bu karakter duvarlardan geçip kör eden atış yapıyor, düşmanı sersemleten sarsıntı yaratıyor, duvarlardan geçip hasar veren sarsıntı yaratıyor ve ulti yeteneği sayesinde düşmanı savurup sersemleten bir deprem oluşturuyor.

Phoenix

Düellocu rolündeki bu karakter patlayıcı çanta ve parça tesirli bomba fırlatıyor, patlayarak düşmana hasar veren bot atıyor ve ulti yeteneği sayesinde yüksek hasar veren roketatar kullanıyor.

Sova

Öncü rolündeki bu karakter hasar veren şok oku ve düşmanı gösteren keşif oku fırlatıyor, baykuş drone’u kullanıyor ve ulti yeteneği sayesinde duvarlardan geçip hasar veren ok atıyor.

Jett

Jett, Valorant‘ta en fazla hareket kabiliyetine sahip ajan olduğu için mekanik açıdan oldukça zorludur. Diğer karakterlere pek faydası olmasa da en fazla oyun potansiyelini sunuyor ve başkalarının yapamayacağı oyunları ortaya koyabiliyor. 1v1 düellocu olarak harika ama aynı zamanda birden çok rakibe karşı da en özel yeteneğe sahip olduğunda çok iyi durumdadır.

Omen

Kontrol Uzmanı rolündeki bu karakter menzil kısıtlayan gölge atışı ve gölge küresi fırlatıyor, ileriye doğru kısa mesafe ışınlanıyor ve ulti yeteneği sayesinde haritanın istediği yerine ışınlanıyor.

Viper

Zehir ustası olan Viper, güzel yeteneklere sahip. Özel olarak zehir kalkanı tarzında oluşturan bir ortama sahip. Asit tarzı olan bir mermi ve zehir duvarı gibi yetenekleri olduğu görülüyor.

Valorant Nedir?

Valorant (VALORANT olarak stilize edilmiştir), Riot Games tarafından geliştirilen, oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunudur. Riot Games’in bu tarzda geliştirdiği ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla duyuruldu. Microsoft Windows için 2020 yazında piyasaya sürülmesi beklenmektedir ve 7 Nisan 2020’de kapalı beta olarak yayınlandı. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı açıklamada oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.

Bunada Göz At  Riot Games Valorant'ı Konsolda Test Ediyor

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL